mdl

mdl

mdl | ano

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
mdl
robili sme testy nekvalitne, dopadli uspesne
 
mj
mj | 20.4.2021 11:01

Lebo v zaverecnej sprave nebude poznamka, ze tie testy o ucinnostia bezpecnosti nic nehovoria.


mdl
mdl | 20.4.2021 11:11

asi tak..

1. chyba nam A,B,C,..
2. spravme A, nie madari vedia lepsie spravit A
3. chyba nam B,C,..
4. matovic vyhlasi: vravel som vam idioti, batova to pokazila


| 20.4.2021 11:35

Prečo ich musia opakovať? Asi sa to oscvedčilo pri hlasovaní či je 13.5 viac ako 15. A potom pri hlasovaní či je 6 viac ako 6.


roman1 | 20.4.2021 12:00

viete co by bolo super - keby Madari zistili nejaky problem.
Matovic by vybuchol :)


faka
faka | 20.4.2021 12:38

A prečo by mal? Hádam si nemyslíte, že by mal Matovič nejaký problém vynadať Orbánovi do idiotov?!


Lisabone
Lisabone | 20.4.2021 13:23

To, že je nejaký liek bezpečný, ešte neznamená, že je účinný.

Alebo inak:
Vy, čo si nechcete dať pichnúť Sputnik, tak je to preto, lebo si myslíte, že by vám nejako ublížil?
Alebo si myslíte, že by vás pred Covidom neochránil?


perez
perez | 20.4.2021 13:29

na 100% by nevynadal Orbanovi. Zodpovední by boli tí tajomní mocní nepriatelia slovenského národa, vrahovia a idioti. Matovič by odhalil sprisahanie, ktoré už prekročilo hranice nášho štátu a svojím toxickým vplyvom zamorilo aj maďarské certifikované laboratóriá


Michal
Michal | 20.4.2021 14:24

Baťová určite vzorky pred odvozom do Maďarska kontaminovala..


macska
macska | 20.4.2021 15:45

Na Slovensku je to tak.


mod
mod | 20.4.2021 16:12

Lisabone: Prečo by som sa nedal očkovať Sputnikom? Poviem ti hneď 3 dôvody a ani jeden nie je ten ktorý ponúkaš.
1. Lebo dodnes nie je isté či ho schváli EMA a ak ho neschváli tak môžem zabudnúť na to že opustím SR ak nebudem mať pripravovaný covid pass. Z toho pohľadu je bez schválenia Sputnika v EMA dať sa ním zaočkovať zbytočné riziko ktoré zo mna urobí väzňa. Vzhľadom na to kde mám klientov bolo by to pre mňa špeciálne priam likvidačné.
2. Nevieme čo tu vlastne máme. Nie je to to čo testoval Lancet. To ešte neznamená že to nie je vakcína, znamená to že o nej nič nevieme. Môže to byť vakcína ale napríklad s účinnosťou iba 40% čo však bez testovania nezistíme.
3. Odrádza ma nechutná hra Kremľa ktorú hrá s touto vakcínou napríklad slabou spoluprácou pri jej schvaľovaní. Nám napríklad dodali iba 20% dokumentácie a to aj napriek tomu že sa Matovič správal ako poslušný psíček.

Aj napriek tomu čo som napísal vyššie, súhlasím s tým aby sa začalo so Sputnikom očkovať (sám som už zaočkovaný prvou dávkou AZ). Problémom nie sú ľudia ktorí sa nechcú dať zaočkovať Sputnikom ale naopak ľudia ktorí sa chcú dať zaočkovať iba Sputnikom. Ľudia by sa mali učiť na vlastných chybách a ten kto nie je schopný sa poučiť z histórie je nútený ju opakovať.

Byť novinárom tak už toľko času nevenujem schvaľovaniu sputnika na Slovensku ale skôr zisťujem prečo sa Sputnikom nechcú očkovať Rusi. Ochotných zaočkovať sa je iba jedna tretina a to je katastrofické číslo. Ak zjednodušene platí že na zastavenie corony potrebujeme mať zaočkovaných aspoň 2/3 obyvateľov tak sú Rusi hlboko pod týmto limitom a je jasne že ani so Sputnikom sa im to pri súčasnej ochote očkovať sa nepodarí. Zaujimalo by ma či majú Rusi možnosť očkovať sa aj zahraničnými vakcínami? Ak nie, zaujimalo by ma o koľko by stúpla ochota Rusov dať sa očkovať.


mj
mj | 20.4.2021 17:04

@mod Lancet nic netestoval, je to len casopis v ktorom zverejnili Rusi len vysledky. Doslova len vysledky, bez dat a bez postupov. Cize to ani nema kto ako skontrolovat. A to nehovorim o vedcoch z UK, ktori zverejneli podozrenie, ze tie data su tak uniforme, ze nevznikli prirodzene.


mod
mod | 20.4.2021 17:12

mj: Ok. Lancet zverejnil informácie od Rusov o vakcíne ktorá je však iná ako tá ktorú nám poslali Rusi. To čo opisoval Lancet muselo byť chladené na -18 stupňov Celzia. To čo prišlo k nám už chladenie nepotrebovalo. Rovnaký problém mala so Sputnikom pár týždňov pred nami aj Brazília. Nesedelo im to čo mali s tým čo opisoval Lancet.

Je nepodstatné či to testovali alebo iba zverejnili čo im poslali Rusi. Dôležité je že sa to nezhoduje.


mj
mj | 20.4.2021 18:03

@mod v tom vsetkom mas pravdu, ja som chcel len dat veci na pravu mieru a ukazat, ze aj keby sa to zhodovalo, vobec nic to neznamena. Neskontrolovatelna studia v casopise nemoze byt dovodom na povolenie vakciny.


roman1 | 20.4.2021 19:44

Su inak niekde spolahlive data z real world ockovania sputnikom? Madarsky jeden pripad komplikacii co som ja zachytil mi nepride ako pravdivy ...


Nathanael
Nathanael | 20.4.2021 21:17

Mod: Práve tá potreba mať zaočkované aspoň dve tretiny je dôvodom, prečo ani ochotných prijať sputnik by sme nemali hneď očkovať. Lebo tá ich chyba, na ktorej, ako píšeš sa majú poučiť, sa nedotýka len ich samotných. Ak by boli dve tretiny vrátane sputnikárov, nemáme istotu, že máme dostatočnú preočkovanosť. Takže sputnik na vlastné riziko by som pustil až keď sa bude k dvom tretinám blížiť preočkovanosť ostatnými...


Jojojo
Jojojo | 20.4.2021 21:40

mod, Ty vážne veríš, že ak sa nezaočkuješ emou schválenou vakcínou, nebudeš môcť cestovať???

Už v januári tohto roku podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucinálne vzťahy a stratégiu Maroš Ševčovič v súvislosti so záujmom Maďarska o ruskú vakcínu Sputnik V povedal, že krajiny môžu využiť tzv. núdzový režim na nákup necertifikovanej vakcíny, ale iba pre vlastnú potrebu. Hovorca EK Stefan de Keersmaecker zase začiatkom marca vyhlásil , že členské štáty EÚ majú právo nakupovať necertifikované vakcíny z Ruska alebo Číny. Podľa jeho vyjadrenia členské krajiny EU majú právo na samostatné uzatváranie zmlúv s inými výrobcami vakcín, ako sú tie, ktoré pre EU už odsúhlasila Európska komisia a Európska lieková agentúra (EMA). De Keersmaecker podotkol, že EÚ sa môže poučiť z dobrých výsledkov očkovania v iných krajinách a regiónoch.

Tak o čom točil Korčok a slovenskí novinári, keď tvrdia, že vakcína Sputnik V, ktorá neprešla registráciou EMA nemusí byť akceptovaná v rámci tzv. očkovacieho preukazu, ktorý má umožniť slobodnejšie cestovanie v rámci EU? To by potom museli zakázať vstup na územie EU aj občanom Ruska, Číny, Indie a ďalších štátov sveta, ktorí sa očkujú svojimi vakcínami. To akože budú byrokrati z EU nútiť Rusov či Číňanov, ktorí ovládajú množstvo strategických podnikov v Európe a majú v Európe rozbehnutých viacero strategických projektov, aby sa dali očkovať Pfizerom či Modernou? Okrem toho, že je to v rozpore s medzinárodným právom, ohrozilo by to ako ekonomiku, tak cestovný ruch v mnohých krajinách Európy. Korčok z tej svojej rusofóbie a úslužnosti voči USA už asi naozaj prichádza o rozum. A hlavne klame len sa tak práši!

https://www.tvn...uska-alebo-ciny
https://www.akt...t-tvrdi-korcok/


mj
mj | 20.4.2021 22:10

@Jojojo nefabuluj. To ze nebude akceptovana vakcina, neznamena, ze nemozes cestovat, akurat budes musiet ma aktualny test, pripadne absolvovat karantenu, podla toho co krajina akceptuje.


Jojojo
Jojojo | 21.4.2021 06:16

Je mi smutno, ako sú ľudia na Slovensku predposratý. Pán úradník, môžem ísť na dušičky na cintorín, alebo to je zakázané? A môžem ísť po 20:00 von, alebo 20:05 už dostanem pokutu? Onedlho to bude: Pán úradník, môžem ísť na záchod?
https://www.youtube.com/watch?v=60Et9t85lFY


mod
mod | 21.4.2021 09:15

Jojojo: vychádzam z tohto: https://svet.sm...covid-pass.html že sefcovic niečo povedal ešte neznamená že to tak bude. Sefcovic neriadi eu. Maximalne môže povedať svoj názor. Dokym nie je iste ako bude covid pass fungovať tak je Sputnik riziko. Ja mám klientov iba v západnej eu a riskovať to nebudem. Ty si daj čo chceš. Kľudne môžeš pre mna za mna Sputnik aj vypiť. Je to tvoja vec.


Jojojo
Jojojo | 21.4.2021 09:53

A máš aj nejaké informácie, že by niektoré krajiny chceli obmedzovať vstup na základe "nesprávnej" vakcíny? Či to je len také Korčokovo teoretizovanie, aby sa ovečky postavili do správneho radu?


mdl
mdl | 21.4.2021 12:31

jojojo ty si taky vtipny :-) pripominas mi male decko ktore z bezpecia kocika vyplazuje na mamu jazyk, lebo ho netlaci spravnym smerom (na dialnicu)..


Michal
Michal | 21.4.2021 13:35

mdl, mohol by si obšírnejšie rozviesť tvrdenie: "robili sme testy nekvalitne" ?


mj
mj | 21.4.2021 13:42

@Jojojo a ty mas nejake informacie, ze vsetky krajiny budu uznavat aj Sputnik, aj ked pripadne nebude schvaleny EMA ? Či to je len také tvoje teoretizovanie ?


Jojojo
Jojojo | 21.4.2021 18:03

Ja viem presne, ako to bude: Korčok zakáže vstup na Slovensko všetkým Maďarom, ktorí majú z nejakého dôvodu sputnik (aj tým, čo inak žijú na Slovensku) a Orbán recipročne zakáže vstup Slovákom. Šengen tým neutrpí, lebo dodržovať nebude nikto nič. Ešte vzniknú mimovládky, ktoré budú prevážať migrantov na pltiach cez Ipeľ. Prevádzkovať ich budú zruinovaní hoteliéri.

A na vonkajšie hranice EU postaví p. Korčok hliadky, ktoré každému vyšpárajú v nose. A keď ich nejaký čínsky podnikateľ alebo diplomat pošle tam kam patria, tak ho zavrú na dva týždne do ubytovne v Gabčíkove. Eventuálne doňho rovno pichnú Fajzer - záleží ako veľmi sa bude brániť.


mj
mj | 21.4.2021 18:55

@Jojojo v Nemecku je lekar ktory si vyrobil vakcinu sam. Das sa teda nou zaockovat ? A rovnako ma kazdy, ktory tak spravi dostat ockovaci pas ?


mdl
mdl | 22.4.2021 08:16

@Michal, lebo logicky mi to z toho vyplyva.
To, ze sa idu zopakovat testy v Madarsku znamena, ze u nas neboli (podla niekoho) spravne urobene.

Alebo je nejaky realny dovod opakovat testy v Madarsku, ktore u nas dopadli uspesne?

(Je tu napr moznost, ze Madari vedia robit aj uplne ine testy, ktore na SR nevieme.. ale nenasiel som take info.)


Michal
Michal | 22.4.2021 08:33

mdl, problém nie je v neúspešnosti, ale v tom, že na to nemáme "pečiatku". Testy v Maďarsku je zase politický ťah - oni síce pečiatku majú, ale na vakcíny schválené EU, takže oboje je len alibizmus, aby sa minister zdravotníctva mal na čo odvolať, keď Sputnik pošle medzi ľuďí a zopár ich naň zakape..


mdl
mdl | 22.4.2021 09:25

Michal, ano ja tomu rozumiem. chcel som poukazat aj na nelogiku toho celeho.


mod
mod | 22.4.2021 22:03

Jojojo: takže covid pass v eu definitívne bude. https://svet.sm...ovid-pasov.html Do polovice mája majú všetky členské štáty zabezpečiť technické riešenie a od konca júna budú definitívne platiť. Platiť začnú teda na začiatku prázdnin a dovolenkovej sezóny.


Jojojo
Jojojo | 22.4.2021 22:27

Tak sa utekaj postaviť do šóry! ;)
Mňa hlavne zaujíma, či budú sputnikoví Maďari pustení cez hranice, alebo jeho blahorodie Korčok chcel iba tak postraškať.
Fakt nevidím dôvod, aby z nich robili občanov druhej kategórie len preto, že sputnik neschválila EMA (ak ho do leta neschváli). Schvaľovať vakcíny je stále v kompetencii členských štátov. Akurát politici chcú mať alibi aj od Emy. Len Orbán zase partizánči, no zatiaľ nie je dôvod sa domnievať, že by bol Sputnik horší ako iné.


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader